Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Csepeli Miklós
2011. december 7.

Match Point (I.) – MP I/A 1. forduló (2011-2012)

Hasonló fejléccel jelentek meg egy évvel ezelőtt írásaim a Mitchell-rendszerű párosbajnokságról. A cím egyik kedvenc filmem címe is, ahol a főhős sorsa egy „necces labdán”, egy szerencsés fordulaton múlik. A párosversenyen a necces labdák leginkább a szürök, szerencsére itt nem életet vagy halált, csak jó vagy rossz eredményt okoznak.
Koltai Gábor
2011. december 2.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 11. forduló

Látszólag csendben, békében ért véget a bajnokság – az utolsó forduló nem sok változást hozott a tabellán. De ha kicsit közelebbről megnézzük, akkor egy-két dráma lezajlott most is, csak nem az első helyért, hanem a helyezésekért folyó küzdelmekben.  
Koltai Gábor
2011. december 1.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (X.): Kaufmann István

Régen nem jelentkeztünk újabb mesével, de nem ok nélkül. Szerettünk volna még néhány olyan, akkoriban köztiszteletben álló társunkról megemlékezni, akikkel fiatalabb korunkban volt szerencsénk összekerülni, de már nincsenek köztünk. Sajnos nem találtunk ehhez „anyagot” a szóba jöhető számos játékosnak egy-egy emlékezetes partiját keresve, ezért lassan be kell fejeznünk a mesélést. (A képen Kaufmann és a fiatalok a brightoni Eb-n 1975-ben. Balról: Kaufmann István, Nikolits Tamás, Gabos Gábor, Kovács Zoltán, dr. Faragó András csk., Dumbovich Miklós és Linczmayer Lajos.)
Koltai Gábor
2011. november 26.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 10. forduló

Ennek a fordulónak a „slágermérkőzése” a bajnoki címet többé-kevésbé eldöntő Galim–Gamax szuperrangadó volt. A bajnokságban végig fej-fej mellett haladó két élcsapat az utolsó előtti fordulóban került össze, A Gamax 4 VP előnnyel, a Galim pedig veretlenül állt a bajnokságban. A legizgalmasabb mérkőzésre gyakran oda-odafigyelgetve nézzük a forduló érdekesebb leosztásait.
Kuttner György
2011. november 20.

Magyar találmányok – A Ferenczy-coup

Bridzstörténeti rovatunk cikkeiből már tudhatja a kedves olvasó, hogy az 1930-as évek az aranykort jelentik a magyar bridzsben. A játék megváltozott szabályainak és a culbertsoni játékrendszernek gyors átvétele párosult a magyar kártyatehetséggel, „e nemzeti áldással” (Kenedi Sándor) és bridzsezőink hamar az európai élmezőnybe kerültek. Ugyanakkor ez az időszak a feltalálások kora is; lássuk a Ferenczy-coup-t!  
Koltai Gábor
2011. november 19.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 9. forduló

Könnyen lehet, hogy idén is az utolsó pillanatokig nyílt lesz a dobogós helyekért folytatott küzdelem. Se az élen a hármas befutót, se a harmadik kiesőt nem merném még megtippelni, ezek a kérdések valószínűleg az utolsó fordulóban dőlnek majd el.  
Kovács Gergely
2011. november 17.

Nyereményjáték a Kibic-versenyre - eredményhirdetés

A vasárnap délutáni Kibic jótékonysági versenyre lehet két indulási jogot nyerni a Bridzsélet nyereményjátékán. A cikkünkhöz csatolt rejtvényhálóba írd be a megadott – bridzshez kapcsolódó – szavakat, a kitöltést után a sötétre színezett mezőkbe kerülő betűk adják ki a megfejtést. Az első helyes megoldást beküldő olvasónk és partnere ingyen játszhat a versenyen. Frissítve: megoldás, eredményhirdetés.
Gulyás Dániel
2011. november 16.

A keszthelyi Dumbovich–Gamax maraton

Szokásos kis csapatunkkal (Dombi–Dumbovich, Gulyás–dr. Kotányi, azaz a négy D) idén is irányt vettünk Keszthely felé, hogy megpróbáljuk a Galim csapattól (amely évek óta nyerni jár ide) megszerezni a trófeát (ami sajnos csak elméleti trófea: miért nincs manapság kupa az ilyen versenyeken?).  
Kovács Gergely
2011. november 15.

„Dühből megcsináltuk” – interjú Szetei Zsolt Kibic-elnökkel

Versenyek elmaradnak, a bridzsezők fogynak, vékony az utánpótlás – ezt halljuk, ezt látjuk. A Kibic viszont szép karriert futott be az elmúlt években: virágzó klubélet, népszerű versenyek, ingyenes bridzsoktatás szervezése iskolákban. A klub vasárnapi jótékonysági versenye előtt beszélgetünk a Kibic elnökével, Szetei Zsolttal (az ölében kisfia, Menyus látható a képen), és beharangozunk egy nyereményjátékot.
 
Csepeli Miklós
2011. november 14.

Hogy is volt? – Pianoforte: Ferenczy György emlékére

Ha egy vetélkedőn az a kérdés merülne fel, hogy mi a kapcsolat a zongoraművészeten kívül Liszt Ferenc, Thomán István, Ferenczy György, Keéri Szántó Imre, Kadosa Pál, Bächer Mihály, Zempléni Kornél és Gabos Gábor között, valószínűleg senki nem tudná a választ. Ha mégis megoldaná valaki a feladatot, akkor a pótkérdésen már biztosan elcsúszna: „Hogy kerül a képbe Liszt?” Ő annyiban lóg ki a sorból, hogy a bridzs ősének tekinthető whist szenvedélyes híve volt.